sobota, 21 stycznia 2012

Znaki zodiaku moich bachorków:)

LENKA - ur. 28.08.2008r. - PANNA (24.08 - 22.09) 

Rozsądne dziecko
Dzieci spod znaku Panny chętnie pomagają we wszystkich pracach. Są gospodarne i oszczędne. Później, w nieco starszym wieku, są bardzo rozważne - zanim cokolwiek zrobią, głęboko i starannie to przemyślą, nie znoszą improwizacji. Kochają porządek – wszelki chaos psuje im humor. Zasadniczymi wadami są: bierność, małostkowość, egocentryzm, hipochondria.
Dziecko spod tego znaku ma naturę realisty. Nawet w zabawach dąży do zrozumienia każdej rzeczy „od podszewki”, lubi ją analizować. W dzieciństwie wydaje mu się, że świat jest wielką układanką, w której należy pracowicie poskładać poszczególne części, żeby dokładnie go zrozumieć.

NIKODEM - ur. 15.12.2006r. - STRZELEC (23.11 - 21.12)

Otwarty na świat
Mali Strzelcy nie mogą usiedzieć ani chwili spokojnie, ciągle o coś pytają lub gorączkowo poszukują czegoś w kieszeniach lub teczkach. Ich aktywność męczy dorosłych.
W szkole cieszą oko nauczycieli w.f., ponieważ młodzież chętnie demonstruje swoją sprawność fizyczną- i to o zgrozo - nie tylko na lekcjach. Młody Strzelec wraca często do domu zziajany, brudny, obdarty, ale szczęśliwy. Zanim się weźmie do lekcji, najchętniej zajrzy do książki pełnej fantastycznych przygód. Taką lekturą może się zająć aż do późna w nocy, a rano z trudem przychodzi mu wstać.
Młodzież ta jest nad wiek rozwinięta, ogólnie lubiana i zdolna. Nie można trzymać strzelców zbyt długo na jednym miejscu, bo nie wytrzymują tego psychicznie. Muszą mieć dużo swobody i wolnej przestrzeni, aby się wyszumieć.

W zasadzie wszystko się zgadza: Lenuśka - spokojna, ułożona, wstydliwa, ale zawsze chętna do pomocy, Nikodem -  szałaput, wariat, roztrzepaniec, bardzo otwarty w kontaktach ze wszystkimi i ze wszystkim, generalnie z całym światem:)

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Drukuj