czwartek, 12 stycznia 2012

Zajęcia otwarte dla rodziców w przedszkolu

Dzisiaj miałam przyjemność uczestniczyć w zajęciach otwartych dla rodziców w maluchach - u Lenusi. Zajęcia otwarte to taka lekcja pokazowa, rodzice mają okazję popatrzeć, czego dzieci uczą się w przedszkolu:)
Tematem przewodnim dzisiejszych zajęć była oczywiście zima. Najpierw dzieci mówiły, z czym im się kojarzy zima, co można robić zimą na dworze, w co się bawić i jak spędzać czas. 3-latki bardzo rezolutnie i odważnie wypowiadały się na temat lepienia bałwana, jeżdżenia na sankach, lepienia śnieżek:)
Następnie poznaliśmy wielkiego bałwana, który stał w sali i wspólnie nauczyliśmy się krótkiego wierszyka o bałwanku. Najpierw wierszyk mówiły dzieci a następnie - rodzice. Poszło nam całkiem nieźle:)
Potem dzieci śpiewały piosenkę o zimie, wirując w koło, jak płatki śniegu.
Kolejnym punktem programu było wspólne wyklejanie bałwanków. Najpierw pani pokazała na tablicy z czego składa się bałwan, a potem wszyscy dostali kolorowe kartki, klej, elementy bałwanka i kredki i dzieci wspólnie z rodzicami robiły wyklejanki. Maluchy przyklejały elementy na kolorowe kartki, a rodzice mieli za zadanie domalować bałwankom wszystkie szczegóły anatomiczne typu oczy, nos i buzie. Powstałe w ten sposób prace powędrują na wystawę:)
Później było nieco gimnastyki:) Rodzice stawali w długim rzędzie w rozkroku a dzieci miały za zadanie przejść przez taki "tunel" na czworakach. Następnie położyliśmy się w szeregu na dywanie a maluchy turlały się po nas, jak po śniegowych zaspach. Śmiechu było co niemiara:)))
Na koniec wszyscy usiedliśmy ze swoimi dziećmi w kółeczku i zaśpiewaliśmy piękną mruczankę z akompaniamentem z magnetofonu.
To była naprawdę świetna zabawa, zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców:)))

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Drukuj