wtorek, 18 września 2012

To się nazywa bezpłatna edukacja:(


IVONA Webreader. Wciśnij Enter by rozpocząć odtwarzanie

Opłaty za przedszkole galopują w górę

45 minut temu
Opłaty za przedszkole galopują w górę, sięgają nawet 100 proc. Rodzice płacą cenę za przedszkolny chaos, jaki funduje im rząd - wynika z sondy „Rzeczpospolitej" przeprowadzonej w kilkudziesięciu gminach.
Część gmin opłaty już podwyższyła, wiele nosi się z takim zamiarem. I tak np. od nowego roku wzrosną opłaty w Gdyni. W Ciechanowie i Giżycku rodzice już płacą więcej. W Tychach od września godzina opieki podrożała z 1,8 zł do 2,2 zł. W Brzesku ponad 100 proc.
Coraz więcej miast, podobnie jak Brzesko, uzależnia opłatę od minimalnej pensji, co oznacza coroczną automatyczną podwyżkę. Tak jest w Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Łowiczu, Czersku, Lubinie, Płocku czy w Bydgoszczy.źródło:  http://biznes.onet.pl/oplaty-za-przedszkole-galopuja-w-gore,18490,5249546,prasa-detal#.UFgemd6BAc0.facebook


Ręce i cycki opadają! Polityka prorodzinna rządu zasługuje co najmniej na medal:( Cholery można dostać w tym kraju!
post signature

6 komentarzy:

 1. Szkoda, że pensji nie podnoszą...

  OdpowiedzUsuń
 2. dokładnie szkoda tylko że pensja stoi w miejscu, a czasem mam wrażenie że przy tych podwyżkach to wypłata maleje ;/

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas do 2011 roku opłata za przedszkole wynosiła około 11% pensji minimalnej + stawka żywieniowa...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ to tworzenie nowych miejsc pracy - jak Cię nie stać na przedszkole to siedzisz z dziećmi w domu, więc ... twoje stanowisko pracy jest wolne, więc kogoś na nie zatrudniają, więc bezrobocie spada.

  A tak serio naprawdę coraz lepiej. Becikowe od jakiegoś tam progu, żłobki drogie, przedszkola drogie o szkołach nie wspomnę :(.

  OdpowiedzUsuń
 5. Taaaa, jeszcze VAT na ubranka w zeszłym roku podnieśli, a potem się dziwią, że ludzie nie chcą mieć dzieci. Przy takich cenach posiadanie więcej niż jednego dziecko staje się luksusem:(

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Drukuj