piątek, 9 marca 2012

Powariowali z tymi zajęciami otwartymi

Ja rozumiem, że przedszkole ma obowiązek przeprowadzenia zajęć otwartych dla rodziców dwa razy do roku, ale po co robić je co miesiąc??? Tego już nie rozumiem. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu - jak mówi przysłowie.
Ostatnio znowu uczestniczyłam w takich zajęciach - tym razem u Nikodema. Tematem przewodnim były urodziny Misia Paddingtona. Dzieciaki odpowiadały na pytania związane z przygodami Misia, śpiewały piosenki, składały Paddingtonowi życzenia i robiły dla niego papierowy tort.

Oczywiście w kwestii tortu Nikodem był ekspertem i wciąż chwalił się, że na piąte urodziny mama zrobiła mu tort w kształcie samochodu.
Wszystko się zgadza, gdyż na te właśnie urodziny, matka postanowiła zabłysnąć i przygotować swój pierwszy w życiu tort. Ambitna mamusia pogardziła tortem tradycyjnym i na życzenie Synusia, wykonała "tort samochodowy" w kolorze koniecznie niebieskim.
Wprawdzie wyszedł nieco koślawy i niedopracowany, ale jak na absolutny debiut kulinarnego beztalencia - uważam nieskromnie, że całkiem niezły:) W dodatku był zjadliwy!!!


A dzisiaj na stronie internetowej przedszkola zauważyłam informację o kolejnych zajęciach otwartych w grupie Nikodema już w kwietniu! Po prostu szał!!!

P.S. Przepis na torcik wzięłam z youtuba:

 Źródło: youtube.pl

3 komentarze:

 1. Nie wygląda mi to na kulinarne beztalecie, tort ekstra, możesz zostać cukiernikiem.
  Mnie od września czeka przedszkole, jeśli mała się dostanie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tort jest całkiem niezły, a jak był smaczny to już całkiem rewelka :-) Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na następne urodziny wymyślił sobie tort w kształcie dinozaura - to już raczej nie dla mnie:) Mam nadzieję, że do grudnia Mu się odmieni:) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Drukuj