piątek, 1 czerwca 2012

Storczyk rośliną oporną jest!

Storczyk, jak wiadomo, najłatwiejszy w uprawie nie jest. W swojej "ogrodniczej karierze" storczyków zmarnowałam już całe mnóstwo - a to je przelałam, a to przesuszyłam. Cholerstwo chimeryczne jest bardzo. Z zazdrością oglądałam pięknie kwitnące roślinki w okolicznych oknach. Szlag mnie jasny trafiał, bo nie potrafiłam opornego chwasta zmusić do ponownego kwitnienia. Jednak chyba w końcu mi się udało!
Ostatni mój storczyk wykazał chęć współpracy i przyjął moje zabiegi pielęgnacyjne z dużym zrozumieniem:) Co prawda, po okresie pierwszego kwitnienia, trochę przycichł - na jakieś pół roku! Ale ostatnio, zasilony nawozem, postanowił się bujnąć i wypuścił trzy nowe pędy, na których zawiązały się piękne pąki. Mam nadzieję na sukces:)


2 komentarze:

 1. e, no co Ty? Phalenopsisy (bo takie storczyli masz sądząc po zdjęciach) są dosyć bezproblemowe, jesli sie tylko pamięta, że nie lubią być zalewane, najlepiej raz na tydzień wstawić je na godzinę do garnka z przegotowaną i odstałą wodą. I bardzo nie lubią ostrych przeciągów.

  jak Ci taki przekwitnie, to jeśli tylko łodyżka mu nie uschła, to jej nie obcinaj, często po jakimś czasie puszcza z niej dodatkową gałązkę z pąkami.
  U mnie kwitły jak wściekłe.
  A, jeszcze jedna śmieszna rzecz. bardzo szybko gubią kwiaty, jesli stoją w pomieszczeniu, w ktorym są jabłka albo cytrusy. Nie mam pojęcia dlaczego, ale nie lubią tego towarzystwa i tyle.


  pozdrawiam i sukcesów hodowlanych życzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, co do tego obcinania różne opinie słyszałam i nie wiedziałam, do czego się stosować. Tego ostatniego storczyka postanowiłam nie obcinać i widać na dobre mu to wyszło:)
   Tej ciekawostki z cytrusami nie znałam, ale wierzę Ci na słowo i jak już mój oporny chwast zakwitnie, nie będę tego sprawdzać...

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Drukuj