piątek, 8 marca 2013

Bańki, kopytka i inne głupoty...

Za oknem znowu zima:( Spadł śnieg, wieje zimy wiatr i ogólnie jest do dupy! A już była taka fajna wiosna:(
Kaszlący Nikodem został dziś rano odtransportowany do dziadka, Lenka została zaprowadzona do przedszkola, a ja udałam się na niezwykle pasjonujące szkolenie.
Na szczęście szkolenie zakończyło się wcześnie i już przed 13.00 mogłam odebrać Lenkę z przedszkola a Nikodema od dziadka. No i niespodziewanie zrobiło mi się bardzo, bardzo długie popołudnie:)
Z tej okazji zrobiłam dzieciakom na obiad kopytka z gulaszem. Tzn. gulasz był głównie dla Lenki, dla Nikodema była wersja "półwegetariańska", czyli kopytka z sosem, absolutnie bez mięsa:)


 Ponadto akurat dzisiaj, jak na zawołanie, przyjechał kurier z naszymi wygranymi na blogu Mama Ka i Synuś Em bezogniowymi bańkami firmy Medplus.

W opakowaniu znaleźliśmy osiem sztuk szklanych baniek bezogniowych (te ogniowe do dzisiaj czuję na swoich plecach, brrrrrrr), pompkę oraz instrukcję obsługi.

Po dokładnym przestudiowaniu instrukcji i konsultacji z lekarzem pediatrą, postanowiłam od razu przetestować bańki na kaszlącym Nikodemie.
Dziecko moje starsze podeszło do kuracji ze stoickim spokojem. Oczywiście w przeciwieństwie do mnie!!! Ręce mi się trzęsły, sto razy zaglądałam do instrukcji i cała akcja zakończyła się na postawieniu dwóch baniek.
Chyba trochę za mocno operowałam pompką, ale robiłam to po raz pierwszy a dziecię moje przez cały czas radośnie twierdziło, że tylko trochę Go łaskocze. Niemniej jednak mnie przeraziły zassane czerwone place na skórze i poprzestałam na dwóch bańkach. Bałam się, że zrobię Mu krzywdę, że będzie Go bolało, że ta zassana skóra w końcu pęknie i w ogóle będzie niedobrze!

Po całej operacji i przejrzeniu dokumentacji fotograficznej, Nikodem z radością w głosie stwierdził, że teraz Jego plecy wyglądają cytuję "jak dupka pawiana albo cycki szympansicy".
No cóż, następnym razem na pewno pójdzie nam lepiej:)

post signature

11 komentarzy:

 1. Coś mi świta, że moja babcia mówiła, że jak są takie placki to chorobę wyciąga. ale to było w zeszłym wieku, więc nie wiem na ile to prawda. Zdrówka dla Nikusia!

  OdpowiedzUsuń
 2. dobrze wyszło, powinny być własnie takie placki. ja też mam ale plastikowe i za Chiny Adaś nie da sobie przystawić :( a te jego teksty bomba haha!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi to się z dzieciństwa kojarzy raczej z samymi czerwonymi obwódkami wokół miejsca postawienia bańki a nie z takimi czerwonymi placami, ale mój Tata mówi tak, jak Wy, że tak ma być...

   Usuń
 3. :))) a kopytka to bym zjadła

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzisiaj dostawiłam jeszcze dwie bańki na Nikodemowych plecach:) Poszło całkiem sprawnie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Kopytka uwielbiam, robiła je zawsze moja Babcia . Zdrówka dla Małego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo, chyba pomogło, bo od czasu postawienia baniek kaszlu nie słychać:)

   Usuń
 6. jej to Nokodem taki jak mój Jaś z tym że on na sucho tylko oszaleć idzie Adasko to już mięsny na szczęscie

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciężka sprawa z tymi niejadkami:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Drukuj