piątek, 22 marca 2013

Dzielę się książkami

Przedstawiam Wam świetną akcję, do której bardzo gorąco zachęcam blogowiczów wraz z blogiem Kreatywnik :


Kilka informacji o Akcji:
"Dzielę się książkami" to akcja społeczna zainicjowana w 2011 roku przez firmę Qlturka.pl, prowadzącą portal Qlturka.pl - dziecko i kultura. Podczas I edycji Akcji zebraliśmy ponad 1 tys. książek dla dzieci przebywających w domach dziecka, szpitalach oraz tych, które spędzają czas w świetlicach środowiskowych. W 2012 roku za organizację Akcji odpowiadała Fundacja "Dziecko i Kultura", która przeprowadziła dwie edycje - w Warszawie i Katowicach. Łącznie udało się zebrać około 4 tys. książek, które powędrowały do 100 placówek w całej Polsce. W 2013 roku pierwsza edycja Akcji odbędzie się podczas majowych Warszawskich Targów Książki.

"Zapewne w zakamarkach Waszych biblioteczek, biblioteczek Waszych smyków kurzą się pewne pozycje książkowe, których przeczytanie macie już dawno za sobą, a za przeczytanie których z miłą chęcią zabrałyby się inne maluchy czy młodzież.
Wybierzcie ze swoim dzieckiem, jedną, może dwie pozycje, które naprawdę nie są Wam już potrzebne. Spakujcie książeczkę w kopertę i prześlijcie do 24 maja 2013 roku (adres do wysyłki zainteresowanym osobom podam poprzez e-maila kreatywniezdziecmi@gmail.com)"

 Zachęcam wszystkich do przyłączenia się do tej fantastycznej akcji. Na pewno znajdziecie jakąś książeczkę, z której Wasze dzieci już wyrosły lub której już nie czytają. Ja osobiście na pewno postaram się coś znaleźć:) Znajdźcie i Wy!
Link do akcji na Kreatywniku:  http://kreatywnik.bloog.pl/id,333841438,title,Blogowe-mamy-i-nie-tylko-dziela-sie-ksiazkami,index.html

post signature

13 komentarzy:

 1. też przyłaczamy się, ale chyba książeczkę kupimy bo Adaś na samą mysl ze ma oddac swoja płacz niemilosierny heh

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hihihihi, przywiązany:)

   Usuń
  2. U nas też początkowo nie chcieli się dzielić..., ale gdy im wytłumaczyłam, że są dzieci, które nie mają mamusi, które nie mają zabawek... Z chęcią za pakowanie się zabrali.

   Usuń
 2. Mi by było szkoda oddać swoją, ale pomyślę o udziale w akcji:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wielkie dzięki, za wsparcie i przyłączenie się do akcji.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Drukuj