środa, 24 lipca 2013

Wszystkiego po troszku - kreatywne wakacje

Ponieważ my sobie aktualnie uprawiamy plażing i smażing post jest publikowany z niejakim opóźnieniem, za co bardzo przepraszam:) Od razu uprzedzam, że z powodu pięknej pogody i ciepłego jeziorka w odległości 20 metrów od domku letniskowego piątkowy post również może mieć opóźnienie...

Pierwszą propozycją jest wycinanka-przyklejanka, każda z nas ma w domku kolorowe gazety a jak je lepiej wykorzystać jak nie z maluchem ;-)
Razem  wycinamy to co będziemy naklejać, czyli Maja pokazuje co chce, ja wycinam


zwykły klej i kartka papieru

frajda nie-ziemska dla malucha,

Maja bardzo lubi tą zabawę, starsze dziewczynki wycinając części garderoby mogą bawić się w projektanta mody, chłopcy moga podkraść gazetę taty z autami ;-)

Drugą propozycją jest kreatywne tworzenie, my zakupiliśmy gotowy zestaw za 1f, myślę jednak że mozna wszystko nabyć za małe pieniążki lub wykorzystać stare.
potrzebne są nam bibuła lub papier kolorowy, podklejany twardy papier, łyżka drewniana, wszystko to co się nadaje do ozdobienia
klej najlepiej Magic- jest b. mocny po zaschnięciu:)
Gotowe tadam...
po wyschnięciu Maja się nadal nimi bawi, teraz są ozdabiane długopisem, kredkami i flamastrami ;-)
tak że wciąż na topie, bawimy się tez nimi w teatrzyk

Miałam jeszcze zrobić coś extra ze skarpetki, bo któż z nas nie ma tej jednej zagubionej pary w domu, czas jednak jest nieubłagany:(
może zainspiruje kogoś to zdjęcie znalezione gdzieś w necie:)

Gościnnie dołącza też kreatywna mamusia  Władcy, na końcu posta znajdziecie kolejne linki do ciekawych pomysłów, miłej zabawy:)


Niepogoda na mnie straszna, my się jej nie boimy. Gdy za oknem strugi deszczu, szaro i brzydko my chowamy się do zamku. Ale nie takiego zwyczajnego. W naszym jest lampard w centki, jest i słoń niebieski i dinozaury na piżamie i uśmiech posłany mamie. U nas jest kolorowo, w paski i kropki są i nawet kostki! Kto ma ochotę to zapraszamy, do stworzenia zamku zachęcamy. Wystarczy mieć ręce mamy, kolorowe materiały, miękkie poduszeczki, zabawek bez liku i można się bawić do woli!Niepogoda popsuła nam jedynie jakość zdjęć, ale przecież ona już tak ma, że chmurami się zasłania.

Wpis powstał w ramach projektu "Kreatywne wakacje z dzieciakami"


Linki
fajna propozycja u Magdzi
Pszczoły z niespodzianek -Mama w domu - myślę że więcej ciekawych propozycji znajdziecie
Obrazek z niczego- Klik
Biedronkowy sposób na nudę Klik


  

post signature

3 komentarze:

  1. Też bardzo lubimy wcinanki:). Można sie przy nich świetnie bawić:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja Dusia uwielbiam jak robię jej namiot z foteli i kocy :). Z wycinankami kiedyś próbowałyśmy ale Córci w tamtym momencie tak średnio spodobało się to.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Drukuj