wtorek, 2 lipca 2013

Kreatywne wakacje - Piknik

Kiedy żar leje się z nieba, powietrze stoi w miejscu a każda, nawet najmniejsza, aktywność fizyczna kończy się zasapaniem i strumieniem potu płynącego po tyłku, warto nieco odsapnąć skrywając się w cieniu.
Moje dzieciaki uwielbiają pikniki! Żeby urządzić piknik wystarczy wziąć kocyk, zapas jedzenia, picia, kilka zabawek, parę książeczek i aparat fotograficzny:)

Kawałek zielonej trawki można znaleźć wszędzie. Od biedy może być nawet ogródek pod blokiem:) Najważniejszy jest kocyk i prowiant! Przez rozłożeniem kocyka warto rozejrzeć się, czy nie kładziemy go np. na mrowisku.
Na piknik można zabrać owoce, można też wziąć lody - tylko trzeba uważać na pszczoły i osy. Dobrze sprawdzają się też kanapki, herbatniki i chrupki. Należy również pamiętać o napojach!


Warto pozwolić dzieciom - zwłaszcza tym nieco starszym na samodzielny wybór przekąsek i zabawek, które mają być zabrane na piknik. Oczywiście w ramach zdrowego rozsądku:) Samodzielne rozłożenie koca również jest źródłem radości. W końcu taki piknik ma być dla dzieci przyjemnością.

Tak naprawdę nie jest ważne co i w jakich ilościach zabierzemy na nasz piknik. Najważniejsze jest to, że spędzamy czas wspólnie z dziećmi:) I takich właśnie wspólnych, rodzinnych chwil życzę Wam na te wakacje (i nie tylko) jak najwięcej:) Miłego wypoczynku!

Autor: Lenka-Niki

 Post powstał w ramach akcji "Kreatywne wakacje z dzieciakami".

post signature

10 komentarzy:

 1. A gdzie fotka na dzisiaj :)
  Piknik to super sprawa, dzieciaki je uwielbiają! Ja zresztą też. Z Elizą często piknikowaliśmy, Lila jeszcze nie miała debiutu :)
  A wymarzony piknik Elizy? Gdybyśmy go urządzili na parkingu Mc Donalda :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehehehe, z takiego pikniku to i moje łupieże byłyby zadowolone:D
   A dzisiejsza fotka będzie później:)

   Usuń
 2. Jedzenie na pikniku smakuje całkiem inaczej. Nawet niejadki z chęcią zajadają zwyczajne kanapki. Tak więc róbmy pikniki! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piknik, jestem na tak!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. My też kochamy pikniki. Za domem mamy cudne miejsce na nie

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Drukuj